Tesettür giyim kıyafetlerinin genel özellikleri

tesettür giyim ürünleri, tesettür giyim kıyafetlerinin özellikleri, tesettür giyimin genel özellikleri

Tesettür giyim kendi inanışlarına uygun biçimde yaşamak isteyen bayanların tercih ettikleri bit giyim çeşididir. Bu giyim çeşidi içinde çeşitli kıyafetler ve aksesuarlar yer almaktadır. Modanın hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte her çeşit kıyafetle kadınların tesettür giyim uygulaması mümkün olmuştur.  Tek parçalı kıyafetler gibi 2 parçalı kıyafetlerde bu giyim tarzı içinde kendine yer bulmuştur.tesettür giyim ürünleri, tesettür giyim kıyafetlerinin özellikleri, tesettür giyimin genel özellikleri

Bu giyim tarzı genel özellikleri arasında vücudun her bölgesinin kapalı olması vardır. İnanışlara göre bu şekilde tasarlanana kıyafetler tesettür giyim adı altında raflardaki yerini almaktadır. Bu giyim tarzına uyan her kıyafet ve aksesuar tesettür giyim adı altına toplanabilir. Çanta ve ayakkabılar ise bunlara aksesuar olarak kullanılmaktadır.

İki parçalı kıyafetlere bakıldığında pantolon, ceket, tunik, etek vb. görmek mümkündür. Normal giyim tarzından farkı sadece kesimlerinin uzun olması ve her bölgeyi kapatmasıdır. Bu iki parçalı kıyafetler dışında tek parçalı tesettür kıyafetleri de bulunmaktadır. Bunları arasında en öne çıkanlar ise elbiselerdir. Feraceler, abiyeler, trençler, kabanlar montlarda bu giyim şeklinin içinde yer almaktadır. Bunlar dış giyim ürünleridir.

Tesettür giyim tarzının en önemli aksesuarı kesinlikle eşarplardır. Uyumun en önemli noktasıdır. Renkli eşarplar, tek renk eşarplar vb. çok çeşit eşarp bulunmaktadır. Bunlar genellikle kıyafetlere kombin edilir. Kimi zaman elbiselerin eşarplara göre kombin edildiği de  gözükmektedir. Bu da eşarbın ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir.

Tesettür giyim tarzının genel özelliklerini bu şekilde sıralayabiliriz. Tek renk siyah çarşaflar artık çok fazla tercih edilmektedir. Ayrıca abartılı ve gösterişli tesettür giyim tarzı da pek fazla tercih edilmez. Stil danışmaları bu konularda gerekli açıklamaları yapmaktadır.

Tek parça, çift parça, iç giyim ve dış giyim olmak üzere 4 şekilde karşımıza çıkan tesettür giyimde asıl amaç kapalılığın sağlanmasıdır. Bunu yaparken de şık görünmek isteyen bayanlar farklı arayışlar içine girmişlerdir. Buna uygun kıyafetlerle kombin yapma şansınız oldukça yüksektir. Bu kombinler uygulanırken aşırılıktan, gösterişten uzak durmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir