Sirke İle Yağlı Saçlara Son

Saçlarınız sık sık yağlanıyorsa ve buna bir çözüm arıyorsanız sirke ile saç bakımı yapabilirsiniz. Üzüm sirkesi biraz keskin kokar ancak yağlanan saçlarda oldukça etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Çok kısa sürede saçınız yağlanıyorsa bir kabın içinde su ile sirkeyi karıştırarak bu karışım ile saçınızı yıkayın. Böyle bir karışım ile saçınızı yıkarsanız yağlanmasını engellersiniz, ancak uzun süreli bir çözüm olmaz. Karışım sirkenin daha az kokmasını sağlar ancak kısa süreli çözüm oluşmasına neden olur. Eğer daha uzun süreli bir çözüm istiyorsanız saçınızı doğrudan üzüm sirkesi ile yıkamalısınız. Sirkeyi saçınıza şu şekilde uygulayabilirsiniz.sirke ile yağlı saçlara çözüm, yağlı saçlarda sirke kullanımıDuş alın ve saçınızı nemli kalacak şekilde kurutun. Kuruttuğunuz saçınızı sirke ile yıkayın ve bu yıkamadan sonra saçınızı kurumaya bırakın. Saç kurutma makinesi ile ya da havlu ile saçınızı kurutmayın. Bırakın sirke saçınızdan buharlaşarak uzaklaşsın. Birkaç saat saçınız sirke kokacaktır ancak sirkenin tamamı buharlaşınca kokusu da beraberinde gidecektir. Bu uygulamayı yaptığınızda saçınızın daha uzun bir süre sonra yağlandığını göreceksiniz.

Saç yağlanmasını önlemek için sirkenin dışında da bazı maddeler kullanabilirsiniz. Ancak en doğal yöntem budur. Saçınızı her gün yıkamayarak da basit bir yağlanma önlemesi yapabilirsiniz. Sık sık yıkanan saçlarda saç derisi kurur ve ortadan kalkan dengeyi sağlamak için saç derisi gerekenden daha fazla yağ salgılar. Bu durumun oluşmaması için saçınızı 2 hatta 3 günde bir yıkamaya özen gösterin. Böylece saç derinizin nemini korumasını sağlar ve yağlanmanın en aza inmesini sağlarsınız. Saç şekillendirme ürünlerini ve cihazlarını gerekenden fazla kullanmayarak da saç derişinizi koruyabilirsiniz. Yağlanmasının esas sebebi saç derisinin kurumasıdır. Saç derinizin kurumasını önlediğinizde yağlanmasının önüne geçebilirsiniz.

Saçınızın yağlanmasını önlemek için su buharından da faydalanabilirsiniz. Saçınızı sıcak su ile yıkayın ve bir boneyi saçınıza geçirin. Saçınıza takacağınız bone buharlaşan suyun tekrar geri dönmesini sağlayacak ve böylece daha yumuşak ve nemli bir saç deriniz olmasını sağlayacaktır. Sağlıklı günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir