Siğilin Tedavi Yöntemleri

siğil tedavisi nasıl yapılır, siğil nasıl geçer, siğil niye oluşur

Siğil virüsle bulaşan enfeksiyonlar neticesinde oluşmaktadır. Her yaştan insanda görülebiliyor. En fazla el, ayak tabanında, parmak ve tırnak çevresinde, diz ve ya boyun bölgesinde ortaya çıkıyor. Genital bölgede ve ya göz kapakları üzerinde de oluşabiliyor. İnsan temasıyla ve kişisel eşyaların ortak kullanımıyla bulaşan siğiller var. Bir süre kuluçka döneminde kaldıktan sonra deri yüzeyinde gözle görülebilecek kadar büyümektedir. Kuluçka dönemi aylarca sürebiliyor bu nedenle nereden bulaştığını belirlemek oldukça zorludur. Siğil tedavisi için aralarında profesyonel tedavi yönteminin de bulunduğu bir çok alternatif yöntem bulunuyor. Bir cilt doktoruna ya da dermatoloğa görünerek tedavi alternatifleri hakkında bilgi almalısınız. Siğil tedavisinde en fazla kullanılan yöntemler oldukça kolay ve son derece ağrısız olarak uygulanabilen lazer tedavisi, buz tedavisi ile yakarak tedavi edilmektedir. Doktorunuz küçük siğiller için salisilik asit içeren krem kullanmanızı önerilir. Diğer yöntemlerle tedavi edilemeyecek kadar büyük siğiller için cerrahi müdahale seçeneği kullanılmaktadır.siğil tedavisi nasıl yapılır, siğil nasıl geçer, siğil niye oluşurSiğil Tedavisinde Doğal Reçeteler

C Vitamini Tableti: Yüksek oranlarda asit içeren C vitamini siğile neden olan virüsle savaşırken siğilin kendi kendine düşmesine yardımcı olur. Bu yöntemi denemeyi düşünürseniz 1 tane C vitamini tabletini kırarak 5 ve ya 6 damla suyla yoğun bir merhem kıvamına ulaşıncaya kadar karıştırınız. Daha sonra siğilin üzerine sürerek yara bandı yapıştırınız. 3 gün beklettikten sonra yara bandını çıkarmanız gerekir.

Selobant: Yalnızca siğilin üzerimi kapatacak kadar küçük bir selobant parçasını siğilin üzerine yapıştırınız. 6 gün bekledikten sonra selobandı çıkarılmalı ve siğilin bulunduğu bölgeyi 20-30 dakika ılık suda tutunuz. İyice yumuşayan siğili ponza taşıyla temizlenebilir. Cildinize zarar vermemek için ponza taşını fazla bastırmayınız. Bu yöntem için en çok önerilen bant arkası gümüş rengi olan ve özellikle ışık geçirmeyen bantlardır.

E Vitamini Kapsülü: E vitamini kapsülünü kırarak içinden çıkan sıvıyı siğil üzerine sürüp pamuklu bir bandajla sarınız. Gece hava alması için bandajı çıkarıp sabah tekrar E vitamini sürüp bandajla sarınız. Bunu 3 gün boyunca tekrarlamanız gerekir.

Çay Ağacı Yağı: Kulak pamuğuna damlattınız çay ağacı yağını siğil üzerine sürüp yara bandıyla kapayınız. Bunun her gün tekrarlayarak 3 hafta kadar uygulamalısınız.

Hint Yağı: Siğil yumuşayana kadar her gün yaklaşık 2-3 kez kulak pamuğuna damlattığınız Hint yağını siğil üzerine uygulama yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir