SAÇLAR NASIL HIZLI UZAR?

saçı hızlı uzatma, saç uzamasını hızlandırma, saçı hızlı uzatma yöntemleri

Bazı kadınların saçları hızlı uzarken, bazılarınınki ise yavaş uzamaktadır. Çünkü bu süreç tamamen genlerimizden gelen kodların bir ürünü ile saçların giderek yıpranmasıyla uzamaları daha da zor hale gelmektedir. Dolayısıyla da bir süre sonra kendinize saçlarımı nasıl hızlı uzatabilirim sorusunu sormanız çok doğaldır. Sizler için ise saçların bir nebze dahi olsa biraz daha hızlı uzamasına yardımcı olacak tavsiyeleri bir araya toparladık.saçı hızlı uzatma, saç uzamasını hızlandırma, saçı hızlı uzatma yöntemleri

Saçların uzaması için atkuyruğu yapılması gerektiği zaman zaman belirtilir fakat sandığınızın aksine at kuyruğu saçların daha da zayıflamasına ve köklerin zarar görmesine neden olmaktadır. Zarar gören ve ya gerilen saç kökleri ise maalesef saçın verimli bir şekilde uzamasını sağlayamamaktadırlar. Gelecekte saçları uzatmak için at kuyruğu ile onları sıktırmak yerine biraz daha gevşek bir şekilde bağlamayı deneyebilirsiniz. Saçlarımız kırıldıkça onları ucundan aldırdığımız ortadadır. Lakin sürekli olarak kırılan saçlar sebebiyle uçlarını aldırılması kazandığınız tüm uzunluğun boşa gitmesine neden olmaktadır. Bu yüzden saçlarınızı ıslakken yavaşça taramalı ve kuruyken taramaktan kaçınmalıyız. Isı ve diğer işlemlerden olabildiğince uzak tutmalısınız ve hatta güneşte bile çok fazla bırakmamanız gerekir. Her türlü dış unsur maalesef saçların yıpranması ve ya kırılmaları ile sonuçlanmaktadır. Elbette ki, saçları yıkamayı abartmak da uzak durulması gerekenlerdendir.

Belki de inanması zor gelecek ama saçların uzama hızı ile yiyip içtiklerinizin çok yakından alakası vardır. Zira gerek yetersiz beslenen gerekse de fazla beslenen kadınlarda saç uzaması giderek yavaşlamaktadır. Çünkü saç diplerininiz ihtiyacı olan faydalı yağ asitlerinin eksik olması ile vitamin ve minerallerin yoksunluğu saç üretiminin giderek daha verimsiz hale gelmesine neden oluyor. Dengeli ve bir o kadar özenli bir beslenme programını takip ederek bu sorunun üstesinden gelinebilir. Saçlarınızı tararken çok ince dişli taraklar kullanılması gerek onların kırılmalarına neden olacaktır gerekse de saç diplerine baskı uygulanmasına sebep olur. Bu nedenle de saçlarınızı tararken olabildiğince kalın telli taraklar kullanmalısınız ve uçlardan başlayarak yukarıya doğru ilerlemeniz gerekir. Çok ince tarakların oluşturdukları saç kırıkları bir süre sonra devamlı saçlarınızı kestirmenizle sonuçlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir