Plogging Hakkında Bilginiz Var Mı?

plogging nedir, plogging ne demek, plogging nasıl yapılır

Plogging, İsveç’te ortaya çıkan ve dünyaya yayılan ve spora yeni bir tat veren bir trend. İsveççe’de toparlamak anlamına gelen plocka upp ile tempolu bir yürüyüş tarzı olan jogging’in birleşimi olan plogging; spor ve doğa severleri bir araya getiriyor. Sivil farkındalık da diyebileceğimiz blog hareketi kapsamında, koşuya çıkarken ya da yürüyüşe çıkarken çantanızı yanınıza almanız gerekiyor. Bu, çevre bilincine sahip kişiler tarafından, yolda yürürken veya koşarken yolda karşılaştıkları çöpleri toplayıp çöpe atan ve koşu sonunda çöp kutularını geri dönüştüren kişiler tarafından yapılır.plogging nedir, plogging ne demek, plogging nasıl yapılır

Sizi uzun süre rahat ettirmekle kalmayacak, performansınızı da artıracak koşu ayakkabısı giyerek hemen planladığınız gibi koşmaya başlayabilir ve yanınızda büyük bir çöp torbası getirebilirsiniz. Bu sayede sporunuzdan ödün vermez ve kirliliği önlemek için üzerinize düşeni yapabilirsiniz. Doğayı ve sporu sevenler tarafından hemen benimsenen bu akım, İsveç’te uygulanmaya başladıktan kısa bir süre sonra tüm kıtaya ve tüm dünyaya yayıldı. Sokaklarda, parklarda veya koşu ve yürüyüş yapabileceğiniz plajlarda istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Bloglar Ekosistemden Yararlanabilir mi?

Yürüyerek veya koşarak ekosisteme fayda sağlayacağınız muhtemelen daha önce hiç aklınıza gelmemişti. Ancak blog yazarak koşu yaparak bir ekosistemde birey olarak çaba gösteriyorsunuz. İsveç, Galler, Yeni Zelanda, Almanya, Güney Afrika, İsviçre, Norveç ve Türkiye gibi birçok ülkedeki blog yarışlarını online olarak takip edebilirsiniz. Akıllı telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama ile günlük kaydını takip edebilirsiniz. Koşunuza başladığınızda uygulamayı açmanız yeterlidir. Koştuğunuz ve yürüdüğünüz yollar yeşil renktedir. Bu şekilde, blog geliştirmenin dünyanın neresinde gerçekleştiğini görebilirsiniz. Ayrıca, çevrimiçi haritada her 4 kilometrede bir yeşil renkli ağaçlar dikiliyor.

Ülkemizde uygulanmaya başlanmasından sonraki ilk iki yılda tomruk çalışmaları ve yürüyüşler nedeniyle sadece 20 bin ağaç dikildi. Böylesine etkili ve verimli bir araştırma, doğayı ve sporu seven blog üyelerinin yardımıyla gerçekleştirildi. Ek ürün lansmanlarından destek alarak planlama çalışmalarınızı daha verimli hale getirebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ekosisteme katkı sağlayan bir spor olarak tanımlanan bloglar aracılığıyla, sonraki yıllarda çevrimiçi haritanın yeşile boyandığı her dört kilometrede 10 metrekarelik bir alan deniz tabanından temizlendi. sporcu kullanımı… Blog yazarken atılan her adım boşa gitmemiş ve ekosistem için faydalıdır.

Blog yazarken kaç kalori yakılır?

Normal bir koşudan daha fazla kalori yaktığınızı varsayalım. Çünkü blog yazarken daha fazla hareket etmeniz gerekecek. Her sedyeyi kaldırmak için eğilirsiniz, çömelirsiniz.

Ayrıca iş sırasında topladığınız çöpleri taşırken el kaslarının da çalıştığını unutmamalısınız. Ortalama olarak, yarım saatlik bir çalışma için 288 kalori harcarsınız. Jogging yaparken 235 kalori harcadığınızı söyleyebiliriz.

Koşarken sürekli eğilmek ve ayakta durmak zorunda kalacağınız için hareket kabiliyetinizi kısıtlamayan koşu kıyafetlerini tercih edebilirsiniz. Böylece nefes alırken teri buharlaştıran özel tasarımı sayesinde daha uzun süre kesintisiz çalışabilirsiniz.

Farkındalık yaratma, dünyanın hemen her yerinde programatik faaliyetlerin en önemli sonuçlarından biridir. İsveç’te çocuklarla blog yazmak üzerine yapılan bir çalışmada; 700 çocuk tarafından 20 dakikada yaklaşık 1,5 ton çöp toplandığı da belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir