Paintball Stratejileri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

paintball strateji geliştirme, paintball oyununda taktik geliştirme, paintball oynarken taktik geliştirme

Paintball son dönemlerin en popüler oyunları arasında yer almaktadır. Eğlenceli, stres atmaya yardımcı, strateji geliştirmeye yönelten, bedenle birlikte zekanın da kullanılmasını gerektiren bu oyun için farklı senaryolar ve dolasıyla bu senaryolar için de farklı stratejiler geliştirilmektedir. Bu yazımızda farklı senaryolara ve paintball istanbul stratejileri hakkında bilinmesi gerekenleri bulabilirsiniz.paintball strateji geliştirme, paintball oyununda taktik geliştirme, paintball oynarken taktik geliştirme

Senaryolar

  • Bayrak kapmaca: İki tak da ortada bulunan tek bayrağı almaya ya da kendi takımına ait bayrağı koruyarak rakip takımın bayrağını kendi kalesini getirmesini amaçlayan bir senaryodur.
  • Eleme: Rakip takımda bulunan tüm oyuncuların vurularak oyundan çıkarılmasını amaçlayan senaryodur.
  • Zamana karşı: Sürenin dolmasıyla birlikte en fazla oyuncunun oyunda yer aldığı takımın kazandığı bir senaryodur.

Neo-Paintball

Bu oyunun amacı verilen senaryonun uygulanmasıdır. Her bir takım kendine göre senaryo hazırlayabilmektedir. Yani belirli bir senaryoya bağlı kalınması gerekmemektedir. Amaç kimi zaman karşı takımın tüm oyuncularını elemek, bir bölgeyi korumak ve ele geçirilmesini engellemek, kimi zaman ise rehineyi kurtarmak, bir kaçağı rakip takımdan önce yakalamak, belirlenen bir kişiyi güvenli bir biçimde daha önceden belirlenmiş hedefe ulaştırmak, takım kaptanını vurarak elemek gibi farklı durumlar olabilir.

Neo-paintball için kural olarak her yeni oyuncunun bayrak kapmaca oyununu oynaması ve oyunun sonunda hakem tarafından diğer senaryoları geçebilmek için yeterli performans gösterdiğinin onayı alınması gerekmektedir. Kişisel gelişimler için ayrıca kayıt tutulmaktadır. Bununla birlikte kayıtlara göre grup oluşturmakta zorlanan kişilere uygun gruplar oluşturulmaktadır.

Diğer senaryolar

Paintball istanbul stratejileri hakkında birbirinden farklı yöntemlerin geliştirildiği senaryolar farklı amaçlar taşımaktadır. Bunların bir kısmı aşağıdaki gibidir:

  • Çift bayrak: Dünyada en çok oynanmakta olan klasik paintball oyunudur. Takımların oyun alanın her iki ucunda bulunan istasyonlardan başlaması söz konusudur. Buradaki amaç rakip takımın istasyonundaki bayrağı alarak daha önceden belirlenen noktaya getirmektir.
  • Tek bayrak: Bu senaryoda takımlardan biri bayrağı korumakta diğeri ise bayrağı ele geçirmeye çalışmaktadır.
  • Bayrağı kap: İki takım oyun alanının her iki ucunda bulunan istasyonlardan oyuna başlar. Ortada bir noktada duran bayrağı almaya çalışarak karşı takımın istasyonuna ulaşmak amaçlanır.
  • Başkanı koru: Oyuncuların içinden birisi, isteğe bağlı olarak hakem ya da seyircilerin başkan seçildiği bir oyundur. Takımlardan biri başkanın adamları yani korumalarını oluşturur. Karşı takım ise saldırganlar rolündedir. Bu senaryonun amacı başkanın belli bir sürede ana istasyondan çıkarılarak hedef istasyona ulaştırılmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir