Lityum İyon teknolojili sistem aküleri nelerdir?

lityum iyon, lityum iyon teknolojisi, lityum iyon özellikli piller

Kompakt, dayanıklı ve hızlı şarj edilebilirler. Lityum İyon teknolojisine sahip cihazlar pratik olarak her zaman kullanıma hazırdırlar. Aküyü dolu, yarı dolu ya da boş olup olmadığını beklemeden şarj cihazına yerleştirebilirsiniz. Bu arada şarj ve ya hafıza kaybını da unutun gitsin. Lityum İyon teknolojisine sahip Bosch akülü cihazları sadece hızla harekete geçmeye hazır olmakla bitmez, her şeyden önce dayanıklı yapıda olurlar. Tam dolu olan bir Lityum – İyon akü 4 ay boyunca hiç kullanılmadan bekleme modunda kalsa dahi yaklaşık % 92 oranında yüklüdür. Dolayısı ile Bosch Power, geleneksel NiCd akülere oranla altı kat daha uzun kullanım olanağı sunar. Kısaca söyleyecek olursak, küçük akü, büyük ilerleme.lityum iyon, lityum iyon teknolojisi, lityum iyon özellikli piller

Lityum İyon Teknolojisinin olanaklarına genel bakış

Her zaman tam güç sağlar. Kendiliğinden şarj kaybı olmaz, hafıza kaybı olmaz. Tüm kullanım süresi boyunca sabit akü kapasitesi vardır.

Yarı boyutta cihaz ile aynı performansı sağlar. Akülerin boyutları ve ağırlıkları şu anki nikel-kadmiyum akülere oranla yaklaşık % 60 oranında azalma göstermiştir. Buna karşılık performansta azalma da olmamıştır.

Teknik donanım 18 volt akü:

  • Hafıza kaybı olmaz, şarj kaybı olmaz: Lityum İyon batarya teknolojisi ile kullanıma her an hazır Bosch elektronik hücre koruması (ECP) ile daha uzun kullanım ömrü
  • Yeni PowerPacks ile % 30 oranında daha fazla güç

Teknik donanım 18 volt şarj aleti:

  • Akünün dolu olduğunu belli eden akıllı 1 saatlik Lityum İyon şarj aleti
  • Gerilim kodlaması bununan tüm Lityum İyon hızlı değişimli akü paketleri için

Performans, şarj ve düşük ağırlık

Lityum İyon teknolojili Bosch akülü cihazları, kompakt yapıları, düşük ağırlıkları ve kullanışlı olmaları ile kullanım için çok uygun yapıdadır. Bu durum ile tüm uygulamalarda enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Uzun ömürlü kullanım

Akıllı elektronik hücre koruması Bosch ECP, Lityum İyon aküleri fazla sıcaklık ve yüklenmeye karşı korumaktadır. Bu yüzden oldukça uzun bir kullanım süresine sahip olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir