Kilo Alma Yolları Nelerdir?

kilo alma yöntemi, nasıl kilo alınır, kilo alma yolları

Kilo vermek isteyen kadınların sayısı oldukça fazla ancak bir yanda da kilo almak isteyen kadınlar bulunmaktadır. Zira çok zayıf olduğunu düşünen ve ya forma girebilmek için biraz kilo alması gerektiğini düşünenlerin bazen bunu yapmaları mümkün olmayabilmektedir. Yiyorum yiyorum ancak bir türlü kilo alamıyorum diyenlere kilo almak için nasıl beslenmeli sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.kilo alma yöntemi, nasıl kilo alınır, kilo alma yolları

Kilo almak isteyen fakat ne yerse yesin alamayan kadınlar ilk olarak bir doktora başvurarak bu durumun bir sağlık kaynaklı sebebi var mı öğrenmeleri gerekmektedir. Zaman zaman hormonal bozukluklar, sindirme sorunları, bağırsaklardaki parazitleri gibi problemler maalesef ne yerseniz yiyin kilo almanıza engel olabilmektedir. Dolayısıyla kilo almak için uğraşmadan önce gerçekten sağlıklı ve ya kilo alabilir bir durumda olduğunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Tabii ki ruhsal sıkıntılar da kilo alma ya da verme konusunda pek çok kadını etkilediğinden dolayı herhangi bir psikolojik derdiniz varsa bunu da profesyonel bir uzman aracılığıyla çözmeyi unutmayınız. Kilo almaya başlarken ise ilk yapmanız gereken yemeklerin yanında bir şeyler içmekten vazgeçilmesidir. İçtiğiniz su, kola, ayran  ve diğer içecekler, maalesef karnınızı şişirir ve bu sebepten yeme kapasiteniz azalır. İlla ki bir şeyler içmek istiyorsanız önce yemeğinizi yiyebilir ve ardından sade bir soda içecek sindirim sisteminize yardımcı olmayı tercih edebilirsiniz. Kilo vermek isteyenlere her zaman yavaş yemek yemeleri önerilmektedir. Çünkü açlık duygusunun geçmesi yaklaşık olarak on on beş dakika kadar zaman almaktadır. Halbuki, kilo almak istiyorsanız kendinizi tok hissetmeden bol bol kalori almanız gereklidir. Dolayısıyla yavaş yemekten ziyade biraz daha tempolu bir şekilde öğünlerinizi tüketebilirsiniz, böylelikle tokluk duygusunu daha geç yaşarsınız.

Yağın kilo aldırdığı bilgisi maalesef doğru olmamaktadır ve gerçekten kilo almak istiyorsanız bol enerji veren karbonhidratlı besinleri tüketmeniz gerekir. Vücudunuza aldığınız yağların birçoğu tüketilmeden dışarı çıkar ve bu nedenle kilo almanız zorlaştırmaktadır. Özellikle yağlı yemekler uzun süre tok hissettirdikleri için daha az yemenize neden olmaktadırlar. Hamur işi ile et gibi bol karbonhidratlı besinlerden faydalanarak daha hızlı bir şekilde kilo alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir