Karın Germe Masajları

karın germe masajı yapımı, karın germe mesajı nedir

Karın germe ameliyatları sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu nedenle de doktorlar tarafından yapılacak bilgilendirmeler dikkatli bir şekilde dinlenmeli ve uygulanmalıdır. Karın germe ameliyatları estetik operasyonlar kapsamında değerlendirilmektedir. Bu nedenle estetik cerrahlar tarafından yapılmakta ve yine gerekli bilgilendirmeler de bu cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Örneğin; karın germe masajları karın estetikleri sonrasında bölgenin rahatlatılması için tercih edilmektedir.karın germe masajı yapımı, karın germe mesajı nedir

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Karın germe, liposuction gibi büyük operasyonlar sonrasında ayağa kalkarak yürümeye başlamak büyük bir önem taşımaktadır. Anestezinin etkisi geçtikten sonraki ilk gün içerisinde ayağa kalkarak yürümek gerekmektedir. Bu konuda bir refakatçıdan yardım alınması daha yararlı olacaktır. Yürüme etkisiyle bacaklardaki toplardamarlardaki kan akımı artmakta ve pıhtılaşmanın önüne geçilmektedir. Aynı zamanda karın kasları ve bağırsaklar için masaj etkisi yaratmaktadır. Bu sayede anestezinin etkisiyle etkinliği azalan bağırsaklar faaliyetlerine tekrar başlamaktadır.
  • Bazı ameliyatlar sonrasında doktorlar cilt bakımları için bazı ürünleri önerebilmektedir. Bu konuda özellikle nemlendiriciler oldukça etkili olmaktadır. Ameliyat sonrasında kullanılacak ürünler doktor kontrolünde olmalıdır. Zaman zaman ameliyat izlerinin silikleşmesi için ürün kullanımı önerilebilmektedir. Tüm bu ürünler için mutlaka doktora başvurulmalıdır.
  • Bazı ameliyatlardan sonra masaj uygulaması gerekmektedir. Karın germe masajları sayesinde bu bölgelerin iyileşmesi hızlanabilmektedir. Karın germe estetiği ile birlikte uygulanan liposuctiondan kısa bir süre LPG masajı yapılması ile birlikte bu bölgede ödemler daha çabuk çözülmekte ve ameliyat etkisi artırılmaktadır. Bu masajların nasıl yapılması gerektiği konusunda mutlaka doktorlardan bilgi alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir