Kalori Yakmanın En Keyifli 7 Yolu

keyifli kalori yakma

Diyet yapmak her ne kadar bayanların özellikle yaza yaklaşırken mutlaka uyguladıkları beslenme programları olarak bilinse de kalori yakmak için diyet yapmak yeterli değildir. Kalori yakmak için eğlenceli yollar arıyorsanız ve kalori hesabı yapmakla uğraşarak sinirlerinizin bozulmasını istemiyorsanız kalori yakmanın en keyifli 7 yolu ile tanışmanız yararınıza olacaktır. Bu yolları kullandığınız zaman sıkılmayacak ve düşündüğünüzden daha fazla kalori harcayabileceksiniz.keyifli kalori yakma

1-Bisiklete binmek: Bahar aylarının da gelmesiyle birlikte keyifli olan bisiklet sürme eylemini rahatlıkla gerçekleştirirseniz. Bisiklet sürerek geçireceğiniz 15 dakika 102 kalori harcamanıza olanak sağlayacaktır. Ev ile iş arasında ya da okul arasında mümkünse bisiklet kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

2-Ayakta durmak: Otobüs beklerken, bir arkadaşınızı beklerken ya da iş yerinizde bir şey olmasını beklerken ayakta durmanız, telefon görüşmelerinizi mümkünse ayakta gerçekleştirmeniz size %33 oranında daha fazla kalori yaktıracağından doğru bir davranış olacaktır.

3-Bilardo oynamak: Arkadaşlarınızla film izlemeye gitmek yerine bilardoya gitmeniz size 35 dakikada 120 kalori yaktıracağı için çok daha doğru bir davranış olacaktır. Bu sebeple de buluşmalarınızda bilardo gibi ayakta durmanızı sağlayacak aktiviteler gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır.

4-Sakız çiğnemek: Pek çok kişi bilmiyor olsa da sadece sakız çiğnemeniz size 12 dakikada 11 kalori verdirecektir. Üstelik ağzınızı da meşgul edeceğinden bir şeyler yeme içme isteğinizi de bastırarak size diyetlerinizde oldukça yardımcı olacaktır.

5-Gülmek/kahkaha atmak: Uzmanlar bir yetişkinin kahkaha attığı her dakika 1,5 kalori yaktığını gösteriyor. Bu durumda bol bol gülmeniz ve kahkahalar atmanız kasılmalara sebep olarak kalori yakmanıza olanak sağlayacaktır.

6-Merdivenleri kullanmak: Gelişen dünya ile birlikte çok yüksek olmasa da pek çok binada asansör olması insanların merdiven kullanmak yerine asansöre yönelmelerine sebep olsa da merdiven çıktığınız her dakika 10 kalori yakmanız mümkün olacaktır.

7-Kahvaltı öncesi yürüyüş yapmak: Sabah kalktıktan sonra kahvenizi içip kahvaltı yapmadan evvel yapacağınız 20 dakikalık orta tempolu bir yürüyüş size 100 kalori yaktıracaktır. Güne daha dinç başlamanıza ve daha hızlı yağ yakmanıza olanak sağlayan bu aktiviteyi sıklıkla yapmanız faydanıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir