Hamilelik Döneminde Seks Yapma

Hamileyken seks yapma, hamilelerde seks yapma, hamile kadınlarla seks yapma

Seks bir ihtiyaçtır ve canlılar için daima bu öneme sahip olacaktır. Her ne kadar ülkemizde seks ile ilgili bir sürü tabu bulunsa da cinsellik yaşanılması gereken bir şeydir. Teknolojinin ilerlemesi, neslin yenilenmesi ile artık 10 yaşındaki çocuklar dahi seks ile ilgili birçok şey bilmektedir. Bu sebepten olsa gerek ülkemizdeki ergenlik yaşı son yıllarda iyice düşerek kendini daha fazla hissettirmeye başlamıştır. Cinsellik bu kadar önemli bir şeyken elbette bazı durumlarda insanların aklına bazı sorular takılmaktadır. Bu sorulardan bir tanesi “hamilelik döneminde seks yapma” ile ilgili olandır.Hamileyken seks yapma, hamilelerde seks yapma, hamile kadınlarla seks yapmaEşi hamile olan erkeklerin kafalarını kurcalayan sorulardan birisi olan hamileler ile seks yapılır mı sorusu aslında biraz mantıklı düşünüldüğünde kendiliğinden cevaba kavuşan bir sorudur. Ancak en doğru bilgiyi elde etmek üzere araştırma yapmak da güzel bir harekettir. Bu yazımızda araştırma yapmayı tercih eden sizler için bu sorunun cevabını memnuniyetle vereceğiz.

Hamilelik döneminde seks yapılmasında belirli bir döneme kadar sakınca yoktur. Çünkü bebeğin bulunduğu kısım ile seks yapılırken penisin girip çıktığı kısım arası birbirinden bir hayli uzaktır. Anne karnına yerleşmiş olan bebeğe babanın penisinin ulaşması ve bebeğe herhangi bir şekilde zarar vermesi mümkün değildir. Hamilelik döneminde yapılan seks sırasında elbette dikkatli olunmalı, seçici bir şekilde pozisyon tercihinde bulunulmalıdır. Çünkü bazı pozisyonlar annenin karnını rahatsız edebilir ve çocuk üzerinde baskıya sebep olabilir. Herhangi bir kötü sonuç yaşanmaması için sırf üstü uzanma, yan yatma gibi temel seks pozisyonları hamilelik zamanında en iyi pozisyonlardır. Hamile eşiniz ile seks yaparken prezervatif takmanız da fayda vardır. Boşaldığınızda bebeğinizin üzerine doğru hücum eden spermler olmasını istemiyorsanız ki zaten hamilelik döneminde bebek koruma altındadır ve bebeğe sperm ulaşması ihtimali yok denecek kadar azdır ama yine de dikkat olmanızda fayda vardır.

Genelde kadın doğum uzmanları 5 ve 6ıncı ayın sonuna kadar seks yapılabileceğini ama mümkünde 2-3üncü aylardan sonra pek yapılmamasının daha iyi olacağını söylemektedir. Ancak tabii bu kesin bir bilgi değildir. Hamileliğin durumuna göre değişebilecek bir zaman kavramı olduğundan en doğru bilgiyi kadın doğum uzmanınızdan alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir