GeForce Now Nedir?

geforce now nedir, geforce now ne demek, geforce now nasıl kullanılır

İlk olarak 2015 Ekim tarihinde betası çıkan uygulama 4 Şubat 2020 tarihinde herkese açık bir şekilde yayınlandı. GeForce NOW’ın temel amacı donanımı ve sistemi yetmeyen oyunculara bilgisayar şart olmaksızın oyun oynayabilme hizmeti sunmaktır. Nvidia’nın bulut oyun hizmeti olarak kullandığı bu sistem oyuncular tarafından oldukça beğenilmiştir. İlk olarak ücretsiz bir şekilde hizmet verse de yeterli bütçesini karşılamak için daha sonra ücretli yapmışlardır. Belki de bu sistem gelecekte bilgisayar ve herhangi bir pahalı cihaz olmadan oyun oynayıp eğlenmemize yarayacaktır.geforce now nedir, geforce now ne demek, geforce now nasıl kullanılır

GeForce Now Özellikleri Nelerdir?

Özellikle oyuncu ekibini ilgilendiren bu sistem herkes tarafından oldukça beğenilmiştir. Genel olarak birçok özelliği bulunan platformun birkaç özelliğini sizler için derledik. GeForce Now Özellikleri;

  1. 60 FPS üzerinden oyuna bağlanacaksanız 1080P görüntü kalitesine kadar yükseltebiliyorsunuz.
  2. GeForce Now’ın kendi merkezlerinde barındırdığı ekran kartları ve sunucuları sayesinde kolay ve pratik bir şekilde süresiz oyun oynayabilirsiniz.
  3. 60 FPS’te 720P oyunu oynayabilmeniz için 15 MBPS seviyesinde internetinizin olması gerekmektedir.
  4. Tekrardan 60 FPS’te 1080P oyun oynayabilmek için 25 MBPS seviyelerinde internetiniz olursa doyumsuz bir oyun macerası yaşarsınız.
  5. Oyunu oynadıktan sonra belirli yere gelirseniz kaydedip daha sonra tekrardan giriş yapabilirsiniz.

GeForce Now Ücretli midir?

Nvidia’nın sunmuş olduğu bütün bu özelliklerden ve hizmetlerden yararlanmak isterseniz belirli bir ücret ödemek zorundasınız. Türkiye sunucusunu yeni açması üzerine haftalık 10 TL ve aylık 30 TL gibi bir ücretinin olacağı bilinmektedir. Üstelik oyuncu paketlerini üçe ayırmıştır. Bu paketler; ücretsiz paket, ücretli aylık paket ve ücretli haftalık paket. Eğer satın aldığınızda beğenmezseniz geri iade edebilme seçeneği de mevcuttur.

GeForce Now Nasıl İndirilir?

Uygulamayı kullanmak istiyorsanız üç farklı platformdan hizmet vermektedir. Bu platformlar; Bilgisayar, Android ve İOS işletim sahibi cihazlardır. Üstelik ücretsiz olarak resmî web sitelerinden veya Google Play Store ile App Store üzerinden direkt indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir