Gebeliği Kontrol Altına Alma

Gebeliği kontrol etme, gebe kalmama yolları, hamile kalmama yolları

Cinsel ilişki sırasında bebek istemeyen çiftlerin akıllarına gelen ilk şey gebeliği kontrol altına alma konusudur. Hem cinsel zevk yaşamak hem de bebek sahibi olmak istemeyenlerin uygulamaları gereken bazı şeyler vardır. Daha doğrusu gebe kalmayı önleyecek bazı önlemler alınabilmektedir. Siz de partneriniz ile cinsel birliktelik yaşarken gebelik riskini ortadan kaldırmak istiyorsanız aşağıda sizler ile paylaşacağımız yöntemleri kullanabilirsiniz. İşte gebeliği önlemenin yolları…Gebeliği kontrol etme, gebe kalmama yolları, hamile kalmama yollarıErtesi gün hapı (Doğum kontrol hapı)

Ertesi gün hapı ya da doğum kontrol hapı olarak bilinen haplar sayesinde hamilelik riski ortadan kaldırılabilmektedir. Eğer eşiniz ile ya da sevgiliniz ile seks yaparken hamile kalmak istemiyorsanız ilişki sonrasında ertesi gün hapı alabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda ertesi gün hapının kısırlığa sebep olabileceğini aklınızdan çıkarmamanızda yarar vardır. Eğer bir gün hamile kalmayı isterseniz kullanacağınız ertesi gün hapları yüzünden yumurtalarınızda sıkıntı olabilir ve hamile kalamayabilirsiniz. Böyle bir durumda hamile kalabilmek için tedavi görmeniz gerekecektir. Tüm bu riskleri göz önünde bulundurun.

Prezervatif kullanabilirsiniz

Hem erkekler hem de bayanlar için üretilen prezervatifler bulunmaktadır. Erkekler genelde pek prezervatif kullanmayı sevmeseler de eşlerinin ya da sevgililerinin istekleri neticesinde mecburen kullanmaktadır. Prezervatif kullanımının herhangi bir sağlık sorununa yol açması gibi bir durum yoktur. Ancak erkeklerin seksten alacakları zevki biraz farklı bir boyuta taşıyabilmektedir. Son zamanlarda üretilen tırtıklı modelleri sayesinde seks anındaki zevki daha iyi hissettiren prezevatifler üretilmiş olsa da yine de biraz zevk kaybı yaşatmaktadır.

Dışarı Boşalma

Partnerinizden içinize boşalması yerine dışarı boşalmasını isteyebilirsiniz. Eğer içinize boşalma olmaz ise hamilelik de olmayacaktır. Bu yöntem pek kullanımı uygun olan bir uygulama değildir. Çünkü cinsel birleşme anında erkekler boşalmayı kadının içindeyken daha çok severler. Ayrıca her ne kadar erkek dışarı boşalmayı kabul etse de boşalmadan sonra tekrar cinsel birliktelik olacak ise penis ucunda kalan spermin yumurtalık kanalına ulaşıp yumurtayı döllemesi düşük dahi olsa bir ihtimaldir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir