Bir İmplantın Uygulanması

implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdır

Yediğimiz bütün yiyecekleri ağzımızda öğütürüz. Bunun sebebi ise, öğütlen yiyeceklerin mideye daha rahat inmesi ve yemek borumuzdan rahatça geçmesidir. Dişlerimiz bu görevi üstlenirler ve bu yüzden diş ve ağız sağlığımız çok önemlidir. Dişler ayrıca konuşmamızı da etkilerler. Bazı durumlarda ise dişlerimize iyi bakmayız ve diş köklerimiz bile kaybederiz. İşte böyle durumlarda ise implantlardan yararlanırız. İmplant yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus hijyen kurallarıdır. Sterilize olmuş aletler, doktorun kişisel bakımı ve kliniğin temizliği bu konuda çok önemlidir. Çünkü kapılabilecek ufak bir enfeksiyon, hastanın durumunu çok daha kötü bir hale getirebilir. Yaşamak için vücudumuz çeşitli minerallere ve vitaminlere ihtiyaç duyar.implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdırNasıl Uygulanır?

Bir implantın görevi, diş kökünün yerine geçerek, sonradan ağıza takılacak olan protez dişlere kök görevi görmektir. İmplantlar ağızda bir ömür kalacakları için problem oluşturmamalıdırlar. İşte bu yüzden implantlar güçlü bir metal olan titanyumdan üretilirler. Peki implant nasıl yapılır ? İmplantlar, küçük bir cerrahi operasyon sonrası ağıza yerleştirilirler. Yerleştirildikten yaklaşık 3 ay sonra ise artık implant diş kökünün yerine tamamen geçmektedir. Bu işlemden sonra ise protez diş, implantın üzerine yerleştirilir. İmplantın yapılabilmesi için ilk önce implantı destekleyecek bir çene kemik yapısının ve sağlıklı diş etlerinin olması gerekir. Eğer bu mevcut değil ise, ek bir kaç cerrahi kemik operasyonu ile implantın gerçekleştirilebilme başarısı çok yüksek oranda arttırılabilir.

İmplant Fiyatları

Yukarıda implant nasıl yapılır bundan bahsettik. İmplantlar için, belirli bir fiyat yoktur. Çünkü bir implant yapılırken çıkabilecek bir çok başka problem ve yapılacak bir çok ek işlem olabilir. Bu ek sıkıntılar ve ücretler hariç Türkiye Dişhekimleri Birliğinin yayınladığı bir fiyat listesi bulunmaktadır. Bu fiyatlar, her ne kadar tam fiyatları göstermese de, diş hekiminin tek bir diş için ve sadece o operasyon için alacağı fiyatı gösterir. Bu fiyatlara yapılan ek işlemler ve diğer sıkıntılar dahil değildir. İşte bu yüzden kesin fiyatlar için diş hekimi ile görüşülmesi, bir ön muayene gerçekleştirilmesi ve fiyatın alınması en doğru olanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir